Zarząd Województwa Lubelskiego na wtorkowym posiedzenie podjął uchwałę o wyborze nowego  przewodniczącego rady społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Został nim Dariusz Litwniuk, kierownik bialskiej filii Urzędu Marszałkowskiego . Zastąpił on na tej funkcji posła Dariusza Stefaniuka. 

To dla mnie ogromne wyróżnienie i przywilej móc pełnić tę rolę w tak ważnej instytucji medycznej. Jako przewodniczący rady społecznej będę wspierał działania dyrekcji zmierzające do zapewnienia wysokiej jakości opieki medycznej oraz doskonałych warunków pracy dla personelu medycznego, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom pacjentów oraz zmieniającym się wyzwaniom medycyny. Współpraca pomiędzy przewodniczącym rady a dyrektorem szpitala jest niezwykle istotna, a ja jestem zdeterminowany, aby ta współpraca była oparta na wzajemnym zaufaniu, otwartości i dialogu. Razem będziemy dążyć do ciągłego doskonalenia zarządzania, aby zapewnić efektywność i skuteczność w działaniu szpitala. Jeszcze raz chciałbym podziękować zarządowi województwa za udzielone zaufanie. Jestem pewien, że razem z dyrektorem szpitala oraz całym zespołem medycznym i administracyjnym, będziemy mogli kontynuować rozwój Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, by stał się miejscem, gdzie pacjenci otrzymują najlepszą możliwą opiekę medyczną – podkreśla Dariusz Litwiniuk

Dyrektor bialskiego szpitala Artur Kozioł nie kryje zadowolenia z decyzji Zarządu: – Cieszę się z decyzji Zarządu Województwa Lubelskiego o powołaniu Dariusza Litwiniuka na przewodniczącego Rady Społecznej. Jestem przekonany, że kontynuacja współpracy z Panem Litwiniukiem, podobnie jak w przeszłości w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej, przyniesie znakomite efekty. Z punktu widzenia zarządzania, ta współpraca jest niezwykle istotna i w pełni ufam, że będzie ona układać się bardzo dobrze. Dzięki temu partnerstwu, zarządzanie szpitalem będzie jeszcze bardziej skuteczne i ukierunkowane na najlepszą opiekę dla pacjentów. Wraz z Radą Społeczną na której czele stoi od teraz Pan Dariusz Litwiniuk będziemy skutecznie współtworzyć dalszy rozwój szpitala, w trosce o zdrowie mieszkańców naszego regionu.