W Szkole Podstawowej im. 30 Poleskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Grabanowie odbyły się wyjątkowe uroczystości z okazji Gminnego Dnia Nauczyciela. W tym roku wydarzenie połączono z jubileuszem 30-lecia nadania imienia szkole oraz 35-lecia jej reaktywacji.

Podczas obchodów nie zabrakło wzruszeń i podziękowań dla nauczycieli, dyrektorów oraz pracowników oświaty z terenu Gminy Biała Podlaska. Uroczystość była okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy z zaangażowaniem i pasją kształtują młode pokolenia.

Wójt Gminy Biała Podlaska, Konrad Gąsiorowski, w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie pracy nauczycieli i rolę, jaką odgrywają w lokalnej społeczności. – Życzę całej szkolnej społeczności, aby misja, którą pełnicie, była zawsze szanowana, doceniana i właściwie nagradzana. Dziękujemy za Wasz trud, serce i oddanie – mówił wójt.

Uroczystość uświetniły występy uczniów oraz część artystyczna przygotowana specjalnie na tę okazję. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele i zaproszeni goście.