Rozegrano 9.kolejkę bialskopodlaskiej klasy okręgowej. W derbach powiatu Lutnia pokonała Tytan. Granica uległa Uni Żabików.

Trzy w plecy

Niestety trzy punkt z Terespola wywiozła ekipa Unii Żabików. Goście trzykrotnie trafili do bramki Granicy nie tracąc żadnej bramki. Należy mieć nadzieje, że klub z Terespola upora się z problemami i skutecznie obroni klasę okręgową.

Granica Terespol – Unia Żabików 0:3 (0:2)

Granica: Tryczyk – Ł. Trochimiuk, A. Trochimiuk, Mackiewicz, Jakuszko, Tymon, Wasiluk, Pawluczuk, Płandowski ( 60 Jachorek ), Sawtyruk (85 Paderewski), Sawicki.

Lutnia po za zasięgiem Tytana

Derby naszego powiatu zakończyły się wysoką wygraną Lutni. Ostre strzelanie rozpoczął Piotr Bołtowicz po podaniu Mariusza Łukasiewicza w 16 minucie. W 30 minucie kontuzji doznał Damian Artymiuk. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Łukasiewicz. W 55 minucie Mateusz Kacik po podaniu Michała Karpiszuka podwyższył wynik na 3:0. Jeszcze dwie bramki przed końcowym gwizdkiem dołożyli zawodnicy z Piszczaca. W 61 minucie Łukasiewicz i dziewięć minut później Bartłomiej Goździołko. – Mieliśmy przewagę przez całe spotkanie i mnóstwo sytuacji bramkowych – podsumowuje trener Lutni Henryk Grodecki. – Wygrana cieszy, martwi kontuzja Artymiuka – dodał. Mniej zadowolony mógł być trener Tytana Jarosław Makarewicz. – Dzisiaj Lutnia była poza naszym zasięgiem. Wygrał zespół lepszy w mojej ocenie główny kandydat do wygrania ligi.  Może wynik jest wysoki ale odzwierciedlał przebieg gry. Robiliśmy zbyt dużo błędów w ustawieniu w formacjach szczególnie obrony ale też mieliśmy zbyt dużo nie wymuszonych strat przy posiadaniu piłki – powiedział Makarewicz.

Lutnia Piszczac – Tytan Wisznice 5:0 (2:0)

Bramki: Bołtowicz 16,  Łukasiewicz 44, 61, Kacik 55, Goździołko 70

Lutnia: Nowachowicz – Kacik (75 B. Kaliszuk ), Kurowski, Borowik, Mikocewicz ( 70 Narojek), Hawryluk, Artymiuk ( 30 Hołownia ), Goździołko, Karpiszuk,  Łukasiewicz ( 75 Witczak), Bołtowicz (66 T. Kaliszuk ).

Tytan: Rożnowicz – Pasternak (37 Kiryczuk), Iwaszko, K. Oniszczuk, M. Oniszczuk (80 Polubiec), Semeniuk, Kopiś, Kisiel, E. Jakubiuk (80 Zacharuk) , Szyszłow (60 Zieniuk), G. Makaruk (70 Lewczuk)