Na terenie byłego lądowiska w Białej Podlaskiej Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczyna nową inwestycję. Budynek portu lotniczego zostanie miejscem szkoleniowym dla żołnierzy. Dodatkowo ma powstać jeszcze magazyn z zapleczem administracyjnym.

Od ponad dwóch lat byłym lotniskiem wojskowym w Białej Podlaskiej zarządza Ministerstwo Obrony Narodowej. Ciągle trwa budowa infrastruktury i modernizacja obiektu. Obecnie MON przystępuje do 18-milionowej inwestycji przebudowy budynku portu lotniczego.

Inwestycję ma wykonać firma z Krakowa. Jak dowiadujemy się z dokumentów przetargowych, budynek portu jest w złym stanie technicznym. Ściany są zagrzybione i popękane, a także brakuje przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz elektroenergetycznych. W związku z dużą ilością rzeczy do rozbiórki i wymiany, wiele elementów będzie nowych. Zostaną rozebrane stare podłogi i sufity, ale też schody i ścianki działowe. Prace mają być skończone planowo za dwa lata.

Budynek portu lotniczego bialskiego lądowiska ma być nowym miejscem szkoleniowym żołnierzy. Dodatkowo rozpisano przetarg na wykonanie budynku magazynowego z częścią administracyjną.