Muzeum Południowego Podlasia zachęca do uczestnictwa w cotygodniowym cyklu online dla młodszych i starszych. 

Całe wydarzenie odbywa się pod nazwą ,,O kulturze i sztuce z Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej’’ i skierowane jest do miłośników szeroko pojętej sztuki. Wszystkie zbiory będą dostępne na fanpage’u na Facebook’u Muzeum. Cykl będzie dotyczył bogactwa zasobów, które można odwiedzać w rzeczywistości,historii naszego miasta, jego pełnych urokliwych widoków miejsca, postaci i wydarzeń, spotkań z wybitnymi artystami i ich dziełami, odniesionych sukcesów muzeum oraz integracji poprzez spędzanie wspólnego czasu z rodziną poprzez rozwiązywanie różnych zagadek.

Link do wydarzenia.

W ramach przedsięwzięcia na stronie muzeum będą pojawiały się w każdy dzień tygodnia tematyczne informacje i ciekawostki.

Co poniedziałek poznamy “Skarby Muzeum”, będą to spotkania ze zbiorami muzeum. To cykl w którym będą prezentowane bogactwo i różnorodność zbiorów, zachęcające do odwiedzania wystaw w rzeczywistości.

Co wtorek w spotkaniach “Biała Podlaska znana i nieznana” uczestnicy będą odkrywać i poznawać historię miasta. To cykl, w którym przedstawiane będą miejsca, postacie, wydarzenia związane z Białą Podlaską.

Kolejny cykl to “Artystyczna środa”, czyli spotkania z artystami, którzy goszczą w magazynach i salach wystawowych muzeum. To cykl, w którym spotykać się będzie można z wybitnymi malarzami, rzeźbiarzami i ich dziełami.

Co czwartek spotkania “Z życia muzeum, czyli dzieje się…”. To wyjątkowy cykl, ponieważ będzie opowiadać o codziennej pracy muzeum, o aktualnych wystawach, czyli o tym jak powstaje to wszystko co podziwiacie odwiedzając muzeum.

Piątek to dzień “Zróbmy to razem”, to cykl działań edukacyjnych skierowany do najmłodszych i do rodzin, w którym proponowane są zagadki, prace edukacyjne do wspólnego rozwiązywania na weekend.