Od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu bialskiego trwają policyjne działania pod nazwą „Bezpieczny Jednoślad”. To kolejna akcja prewencyjna bialskiej drogówki, której celem jest poprawa bezpieczeństwa wśród osób poruszających się motorowerami, motocyklami, rowerami i hulajnogami.
Funkcjonariusze przypominają, że to właśnie niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – w przypadku zdarzeń – narażeni są na najpoważniejsze konsekwencje.
– Podczas działań policjanci sprawdzają stan techniczny jednośladów, wymagane wyposażenie, a także trzeźwość kierujących. Kontrolowane są również uprawnienia do kierowania pojazdami. Zwracamy uwagę na to, jak zarówno użytkownicy jednośladów, jak i inni uczestnicy ruchu zachowują się wobec siebie na drodze – informuje nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej.
Nowoczesnym wsparciem w działaniach jest policyjny dron, który z powietrza monitoruje zachowania kierowców i pozwala szybko reagować na niebezpieczne sytuacje.
Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, kulturę i wzajemny szacunek na drodze. – Nieważne, czy jedziemy samochodem, motocyklem, rowerem czy hulajnogą – wszyscy mamy ten sam cel: bezpiecznie dotrzeć do miejsca, do którego zmierzamy – podkreślają mundurowi.










Bądź pierwszym który zostawi komentarz.