Pośpiech, zmęczenie to tylko niektóre wyjaśnienia kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Policjanci bialskiej grupy SPEED zatrzymali trzech kierowców. Jeden z nich pędził 131 km/h. Otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 15 pkt karnych.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i pasażerów, ale również dla pieszych.

Policjanci bialskiej grupy SPEED zatrzymali uprawnienia trzem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 kilometrów. Do pierwszego zdarzenia doszło na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec. 36-letni kierujący motocyklem marki Yamaha wracał do domu zakupionym chwilę wcześniej jednośladem. Przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h i stracił uprawnienia.

Do kolejnych dwóch zdarzeń doszło również w tej samej miejscowości. Kierujący osobowym Mercedesem 54-latek przekroczył prędkość o 69 kilometrów. Pół godziny później funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki KIA. Również w tym przypadku powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało 118 km/h. Oznacza to, że 50-letni kierowca przekroczył tę dozwoloną o 68 kilometrów. Kierowcy stracili prawo jazdy oraz zostali ukarani wysokimi mandatami.

Dzisiaj, dnia 3 października, po godz. 9.00 policjanci pełniący służbę w rejonie miejscowości Misie zatrzymali do kontroli kierowcę Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 81 km. 27 latek tłumaczył, że się spieszy. Otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tys. zł i 15 pkt karnych.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska