26-letni kierowca, jadąc DK-2 przekroczył dozwolona prędkość o 101 km/h. Funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Dostał również 10 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 14.00 w miejscowości Sycyna. Policjanci bialskiej drogówki, pełniący służbę na krajowej dwójce, zauważyli kierowcę samochodu osobowego marki BMW, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Poczynania kierowcy uwiecznił policyjny videorejestrator. Urządzenie pomiarowe wykazało 191 km/h.  Oznacza to, że kierowca przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o ponad 100 km/h.

Po zatrzymaniu auta do kontroli okazało się, że za kierownicą osobówki siedzi 26-letni mieszkaniec gminy Góra Kalwaria. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że jedzie do rodziny i chciał trochę przyspieszyć na pustej drodze.

Funkcjonariusze nałożyli na 26-latka mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Takie stawki mandatów to efekt przepisów, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach.

źródło: KMP Biała Podlaska