W bialskiej bibliotece już niedługo odbędzie się ciekawe spotkanie z Barbarą Wyczółkowską-Łotocką oraz Ewą Podniesińską.

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 zaprasza na spotkanie z Barbarą Wyczółkowską- Łotocką i Ewą Podniesińską, które odbędzie się 7 lutego (czwartek) o godzinie 17 w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Orzechowej 34.

Kobiety, które zagoszczą w bialskiej bibliotece są autorkami książek: „Wspomnienia Barbary Rogowskiej ps. „Basia” 1942- 1944” oraz „Ślady Pamięci. O Oddziale Partyzanckim „Zenona” 34 Pułku Piechoty 9 Dywizji Armii Krajowej”.


Barbara za swoją długoletnią pracę zawodową i krajoznawczą wyróżniona została: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką ZNP, PTSM, Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

Natomiast Ewa jest współautorką biuletynów wydawanych przez Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej z serii „Podlaski Szlakiem Stefana Żeromskiego”. Obie Panie skupiają swoją uwagę na historii regionu.