Już niebawem odbędzie się 12. Rajd Rowerowy im. J. I. Kraszewskiego. Trasa rajdu obejmuje zwiedzanie Kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Ortelu Królewskim, Cmentarza Katolickiego w Wisznicach oraz Muzeum im. J. I. Kraszewskiego w Romanowie.

Bialskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w 12. Rajdzie Rowerowym im. J. I. Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa, który odbędzie się 19 czerwca 2022 r. Zbiórka przy Ławeczce J.I. Kraszewskiego na Placu Wolności o godz. 9:00, skąd uczestnicy wyruszą w 62 kilometrową podróż, włączając się we wspólne zmagania rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Na trasie rajdu zwiedzanie Kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Ortelu Królewskim, Cmentarza Katolickiego w Wisznicach oraz Muzeum im. J. I. Kraszewskiego w Romanowie. Na zakończenie koncert Kapeli Ludowej „Podlasiacy” działającej przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia udziału przyjmuje Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Białej Podlaskiej – plac Wolności 10 (decyduje kolejność zgłoszeń).