Policjanci z Wisznic ustalili personalia mężczyzny, który jadąc drogą wojewódzką wyrzucił śmieci na terenie działki leśnej. Nie spodziewał się, że pozostawi po sobie ślad, który doprowadzi do niego mundurowych. 60-latek z powiatu siemiatyckiego posprzątał już teren. Został też za swój czyn ukarany mandatem karnym.

W połowie miesiąca dyżurny wisznickiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca zaśmiecił działkę leśną, która znajduje się nieopodal drogi wojewódzkiej W-812. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie. Na działce porzucone były folie, plastykowe opakowania, butelki i papiery. Wśród wyrzuconych przedmiotów znajdowały się też czarne folie z etykietą firmy kurierskiej. Dane które się tam znajdowały finalnie pozwoliły mundurowym ustalić nadawcę i odbiorcę przesyłki oraz dotrzeć do mężczyzny, który podejrzany był o zaśmiecenie terenu.

Okazało się, że jest to 60-letni mieszkaniec powiatu siemiatyckiego, który wykonywał prace na terenie naszego powiatu. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszem prowadzących czynności w tej sprawie nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Stwierdził, że po prostu przejeżdżał przez to miejsce i w pewnym momencie postanowił wyrzucić posiadane w aucie śmieci. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, uprzątnął również teren który zaśmiecił.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska