Ponad 800 instalacji odnawialnych źródeł energii pojawi się na terenie miasta Biała Podlaska. To największe w województwie lubelskim przedsięwzięcie dotyczące małych instalacji OZE.

Prezydent Dariusz Stefaniuk i marszałek woj. lubelskiego Sławomir Sosnowski podpisali 24 lipca umowę o dofinansowanie projektu pn. „Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska”.

Na ten cel przewidziano wsparcie ze środków unijnych w wysokości 9 mln zł. Dzięki niemu do końca 2019 roku w mieście zostanie wykonanych 829 instalacji odnawialnych źródeł energii. Aktualnie magistrat oczekuje na indywidualną interpretację dot. podatku VAT, o którą wystąpił do dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Kiedy trafi ona do urzędu będzie to czas na poinformowanie uczestników projektu o aktualnych kosztach udziału w projekcie i dalszych działaniach.