Do nabycia dostępna jest już książka “9 Dywizja Piechoty i Południowe Podlasie w wojnie polsko-sowieckiej (1919-1920)”, autorstwa dr. Pawła Borka. Dzieło powstało z okazji setnej rocznicy zakończenia wojny polsko-sowieckiej.
Już od poniedziałku (15 marca) do nabycia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej jest nowa książka dr. Pawła Borka pod tytułem “9 Dywizja Piechoty i Południowe Podlasie w wojnie polsko-sowieckiej (1919-1920)” .
Publikacja powstała z okazji setnej rocznicy zakończenia wojny polsko-owieckiej 1919-1920 r., największego w historii odrodzonej II Rzeczypospolitej konfliktu zbrojnego prowadzonego w obronie wolności i niepodległości Ojczyzny.
Jest ona pierwszą całościową próbą jednoczesnego zaprezentowania aktualnego stanu wiedzy historycznej na temat działań wojennych 9 Dywizji Piechoty w latach 1919-1920 oraz istotnej roli Południowego Podlasia w konflikcie z Sowiecką Rosją.











Bądź pierwszym który zostawi komentarz.