Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podlaskiej zaprasza seniorów oraz ich opiekunów do udziału w seminarium online pt. „Bezpieczne płatności w Internecie dla seniorów – III termin”. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 17 września, w godz. 10:00–12:30 w piwnicy Urzędu Miasta przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3 (wejście od strony ulicy).
Webinarium organizowane jest przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu CEDUR – Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku, we współpracy z Ministrem do spraw Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji.
Celem spotkania jest zwiększenie świadomości seniorów w zakresie zagrożeń związanych z cyberprzestępczością. Eksperci wyjaśnią m.in.:
- jakie metody oszustwa stosują przestępcy w sieci,
- jakie dane chcą wyłudzić,
- jak rozpoznać fałszywą stronę internetową i gdzie ją zgłosić,
- jak dbać o „cyberhigienę” – czyli dobre praktyki w codziennym korzystaniu z Internetu,
- co zrobić, gdy padnie się ofiarą oszustwa.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Po zakończeniu webinarium chętni będą mogli wziąć udział w pogadance prowadzonej przez Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Białej Podlaskiej.
Bądź pierwszym który zostawi komentarz.