Od godzin porannych funkcjonariusze bialskiej drogówki prowadzą wzmożone kontrole w ramach akcji „Prędkość i brawura”. Działania mają poprawić bezpieczeństwo na drogach i ograniczyć liczbę wypadków, do których wciąż często dochodzi z powodu zbyt szybkiej oraz niebezpiecznej jazdy.

Policjanci patrolują przede wszystkim odcinki dróg na terenie powiatu bialskiego, gdzie najczęściej dochodzi do groźnych zdarzeń. Szczególną uwagę zwracają na kierowców łamiących przepisy i swoim zachowaniem stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Kontrolowane są między innymi przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, niebezpiecznego wyprzedzania – również w rejonie przejść dla pieszych – wymuszania pierwszeństwa oraz przejeżdżania na czerwonym świetle. Funkcjonariusze sprawdzają także trzeźwość kierujących i reagują na przypadki prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Policja przypomina, że ryzykowne manewry i lekceważenie przepisów mogą doprowadzić do zdarzeń o tragicznych konsekwencjach. Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania wypadkom pozostaje ostrożna jazda i przestrzeganie obowiązujących zasad.

źródło: KMP Biała Podlaska
źródło: KMP Biała Podlaska