Bialscy kryminalni zabezpieczyli amfetaminę oraz tabletki extazy, które wystarczyłyby do sporządzenia ponad 400 porcji dilerskich tych narkotyków. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 18-latek. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Bialscy kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, z której wynikało, że 18-letni mieszkaniec miasta w miejscu swojego zamieszkania posiada narkotyki. Gdy weszli pod wskazany adres potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy. Ujawnili tam foliowe woreczki z zawartością białego proszku i tabletkami oraz wagi kieszonkowe.

Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina oraz extazy. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 400 porcji dealerskich tych narkotyków.

Nielegalne środki zostały zabezpieczone natomiast 18-latek podejrzewany i ich posiadanie został zatrzymany do wyjaśnienia. Młodzieniec usłyszał już zarzut. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska