Bialskie Centrum Kultury zaprasza na jedyny taki teatr online w Białej Podlaskiej pod nazwą ,,E-teatr na piątek’’.

W ramach programu ,,Kultura w sieci’’, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, BCK rusza z ciekawym pomysłem, aby urozmaicić spragnionym miłośnikom teatru ich piątkowe wieczory. Program cieszy się wielkim zainteresowaniem,największym w historii programów dotacyjnych NCK.Z ponad 5948 wniosków wyłoniono 1182 zwycięskie projekty. W tym projekt Bialskiego Centrum Kultury, które otrzymało na jego realizację 53.000 zł.

W związku z tym, że występy teatralne nie mogą się obecnie odbyć, BCK wychodzi naprzód oczekiwaniom i zamierza podtrzymać kontakt z wydarzeniami kulturalnymi, pobudzić wyobraźnię oraz potrzeby obcowania ze sztuką poprzez różnorodne formy prezentacji z cyklu edukacji teatralnej.

Na ekranie naszych telefonów i komputerów zobaczymy znane osobliwości ze świata teatru i filmu. Wywiadu udzieli Jacek Kawalec-dobrze znany aktor teatralny i filmowy, który współpracuje z wieloma teatrami. Będzie to także lekcja w sieci z Andrzejem Knapem, wybitnym dyrygentem, wieloletnim dyrektorem teatrów muzycznych.Wysłuchamy także Joannę Szczepkowską- aktorka z Teatru H. Ch. Andersena z Lublina, która opowie o świecie lalek teatralnych.W dalszym programie obejrzymy wirtualną wycieczkę po Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Spotka nas wiele innych atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych m.in. warsztaty teatralne,czy przedstawienia. Na koniec obejrzymy spektakl pt.„Magiczny sklep”.

Wydarzenia kulturalne w sieci będą prezentowane od 31 lipca do 9 października co tydzień w każdy piątek o godz. 18.00, poprzez portale społecznościowe, strony internetowe oraz YouTube’a.