Policjanci z bialskiej grupy SPEED zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyźni stracili uprawnienia, ukarani zostali również wysokimi mandatami.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i pasażerów, ale również dla pieszych. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas reakcji potrzebny w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń na drodze.

Szczególne zadania w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drodze mają policjanci bialskiej grupy Speed. Funkcjonariusze każdego dnia wyruszają na drogi powiatu by przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze. Dnia 31 lipca mundurowi zatrzymali uprawnienia dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 kilometrów. Do pierwszego zdarzenia doszło po godzinie 14:00 na krajowej dwójce w miejscowości Tłuścieć. Tu kierujący dacią 48-letni obywatel Niemiec przekroczył prędkość o 65 kilometrów.

Z kolei około godziny 15:30 w tej samej miejscowości funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Chevrolet. Również w tym przypadku powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Urządzenie wykazało 110 km/h. Oznacza to, że mężczyzna przekroczył tę dozwoloną o 60 kilometrów. Autem kierował 52-letni mieszkaniec Warszawy.

Obydwaj kierowcy stracili prawo jazdy oraz ukarani zostali wysokimi mandatami.