Policjantki bialskiej grupy “Speed” zatrzymały 29-letniego Białorusina, który przekroczył dozwoloną prędkość o 76 km/h. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Tego dnia zatrzymano jeszcze dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na krajowej dwójce w miejscowości Zalesie. Około godziny 18.30 policjantki bialskiej grupy SPEED zauważyły kierowcę samochodu osobowego marki Ford, który znacznie przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Kierowca jechał 126 km/h przekraczając tę dozwoloną o 76 kilometrów.

Za kierownicą siedział 29-letni obywatel Białorusi. Szybko okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. W takim stanie przewoził pasażerów, którzy również znajdowali się pod wpływem alkoholu. Dodatkowo w trakcie kontroli 29-latek nie posiadał prawa jazdy.

Tego dnia policjantki zatrzymały jeszcze dwóch kierowców „ze zbyt ciężką nogą”, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwolona prędkość o ponad 50 km/h. Przed godziną 16.00 kierowcę BMW, 27-letniego obywatela Białorusi, który jechał z prędkością 113 km/h, natomiast godzinę później 34-latka podróżującego volkswagenem. W ostatnim przypadku Białorusin przekroczył dozwoloną prędkość o 51 kilometrów. Do tych zdarzeń doszło również w miejscowości Zalesie.

Wobec 29-latka została sporządzona dokumentacja procesowa, natomiast pozostali dwaj kierowcy stracili prawo jazdy oraz zostali ukarani wysokimi mandatami w kwocie kolejno 2 tysięcy oraz 1,5 tysiąca złotych.