Tym razem Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza na spotkanie autorskie on-line z Igorem Sokołowskim. Przyjdźcie posłuchać ciekawej opowieści o Europie Wschodniej.

Igor Sokołowski to dziennikarz, reportażysta oraz podróżnik. Jest twórcą książek z kategorii literatury faktu pt. ,,Spokojnie to tylko Rosja’’ oraz „Białoruś dla początkujących’’. Białoruś i Rosja to barwne miejsca jego podróży, które opisuje. Wyjazdy do byłego ZSSR są pełne przygód oraz niecodziennych wydarzeń. Zawarł również historię poznanych tam ludzi. Skupia uwagę głównie na Europie Wschodniej.

Dla autora kraje dawnego ZSSR są niezapomniane, uzależniające i warte odwiedzin. Fabuła opiera się nie tylko na obrazie widzianym oczami turysty. W jednej z książek przedstawia Rosję taką, jaką widzi współczesne pokolenie Polaków. W stosunku do opisywanych krajów pozostaje niejednoznaczny jest i krytyczny jak i zafascynowany. Przeczytanie książek oraz uczestnictwo w spotkaniu autorskim to szansa na poznanie wymienionych krajów.

Całe wydarzenie odbędzie się 28 maja na fanpage’u biblioteki na Facebooku.