Już wkrótce rozpocznie się ostatni etap budowy domu działkowca w bialskim ROD Drzewiarz. Prace udało się znacznie przyspieszyć dzięki pomocy Stanisława Romaniuka, właściciela firmy remontowo-budowlanej.

ROD Drzewiarz zlokalizowany przy ul. Bocznej istnieje od 60 lat. Przez cały ten czas działkowcy nie doczekali się własnej siedziby. Zebrania organizowali na działce prezesa ROD Zbigniewa Bartoszewskiego. W zeszłym roku postanowili to zmienić i rozpoczęli budowę domu działkowca. Właściciele działek pokryli koszty przedsięwzięcia z własnej kieszeni oraz dzięki wsparciu Polskiego Związku Działkowców. W inicjatywę włączyły się także lokalne firmy. Jedną z nich jest bialski Zakład Remontowo-Budowlany należący do Stanisława Romaniuka. Dzięki pomocy przedsiębiorcy w budynku wylane zostały schody oraz strop. Po przykryciu dachu ruszą prace wykończeniowe.

Przedsiębiorca przyznaje, że pomaga innym, kiedy tylko może. Chętnie wspiera rozmaite inicjatywy społeczne. Dzięki jego zaangażowaniu działkowcy z ROD Drzewiarz będą mogli cieszyć się nową siedzibą znacznie wcześniej, niż gdyby mieli sfinansować ją wyłącznie z własnych pieniędzy.