Ponad 18 tys. zł. stracił mężczyzna, który chciał pomóc swojemu znajomemu. Chłopak wystawił na portalu ogłoszeniowym kask rowerowy. Gdy niezbędne okazało się podanie konta skorzystał z pomocy pokrzywdzonego. Finalnie mężczyzna zalogował się na swoje konto i zaakceptował kilka transakcji, które okazały się wypłatami Blik z jego konta.

Do bialskiej komendy zgłosił się 21-latek, który został oszukany podczas sprzedaży internetowej. Jego młodszy znajomy wystawił na portalu ogłoszeniowym kask rowerowy. Gdy skontaktowała się z nim osoba zainteresowana zakupem ustalił, że przesyłkę wyślę za pomocą firmy kurierskiej. To kupująca miała pokryć koszty wysyłki. W trakcie korespondencji prowadzonej za pomocą komunikatora internetowego poprosiła o przesłanie konta bankowego, na które miał zostać wykonany przelew.

Z uwagi na to, że chłopak takiego konta nie posiadał poprosił o pomoc pokrzywdzonego. W trakcie prowadzonej korespondencji wystawiający otrzymał maila. Należało kliknąć w znajdujący się tam link, by potwierdzić otrzymanie gotówki.

Niestety pokrzywdzony postąpił zgodnie z instrukcjami.  Zalogował się na swoje konto, po czym w trakcie rozmowy telefonicznej z „rzekomym konsultantem” zaakceptował kilka wypłat Blik ze swojego konta. W wyniku działalności sprawców stracił ponad 18 tys. zł. Teraz oszustów szukają policjanci.

materiał: KMP Biała Podlaska