Policjanci ustalają okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu bialskiego. Kierująca osobowym Fordem na DK2 zjechała na pobocze i uderzyła w słup oświetleniowy. Natomiast w miejscowości Kuzawka kierująca Peugeotem chcąc uniknąć kontroli drogowej również straciła panowanie nad autem. 35-latka najbliższe dwa lata spędzi w areszcie śledczym, za popełnione wcześniej przestępstwo.

Po północy 9 kwietnia dyżurny terespolskiego komisariatu powiadomiony został przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, o kierowcy osobowego peugeota, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i w miejscowości Kuzawka stracił panowanie nad pojazdem. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie. Ustalili też, że samochodem podróżowały trzy osoby, które w chwili zdarzenia znajdowały się w stanie nietrzeźwości. W wyniku zdarzenia nie doznały poważnych obrażeń ciała i zostało ono zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że podejrzana o kierowanie peugeotem jest 28-letnia mieszkanka gminy Terespol. Urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie. Kobieta nie doznała poważnych obrażeń ciała i po badaniach trafiła do policyjnego aresztu. 35-latka usłyszała już zarzuty i przyznała się do winy. Za popełnione czyny grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz najbliższe dwa lata kobieta spędzi w areszcie śledczym, za przestępstwo rozboju.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godzinie 1.00 w nocy na „krajowej dwójce”  w Białej Podlaskiej.  Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej kierując osobowym fordem z nieznanych przyczyn zjechała na prawe pobocze i uderzyła w słup oświetleniowy. Po tym auto powróciło na swój pas ruchu. W wyniku zdarzenia kierująca autem doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala. Od 35-latki pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze przypominając, że wsiadając za kierownicę pojazdu jesteśmy odpowiedzialni również za przewożonych pasażerów oraz innych użytkowników dróg.