Podczas dzisiejszej konferencji prasowej liderów Prawa i Sprawiedliwości rozmawiano o dodatkowych pieniądzach dla m.in. Południowego Podlasia. Na nasz region przeznaczono 130 milionów złotych, z czego 13 milionów ma trafić do Białej Podlaskiej.

Tematem dzisiejszej konferencji liderów Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie były dodatkowe pieniądze dla samorządów. Udział w rozmowach brali senator Grzegorz Bierecki, szef klubu PiS w bialskiej radzie miasta Dariusz Litwiniuk i poseł Dariusz Stefaniuk.

Polskie samorządy otrzymają 13,7 miliardów. Dodatkowe środki trafią do samorządów wojewódzkich, gmin i powiatów. Ponad 130 milionów trafi na Południowe Podlasie, z czego 13 milionów dostanie Biała Podlaska.

240 milionów złotych zostanie przeznaczonych na dodatki ratownicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych, wypłacane strażakom, którzy przeszli już na emeryturę.

– Jestem przekonany, że samorządowcy z Radzynia Podlaskiego, Parczewa i wielu innych gmin naszego regionu doskonale je spożytkują. Pieniądze powinna dobrze wykorzystać także Biała Podlaska, 13 milionów złotych to poważny zastrzyk finansowy. Wierzę, że pan przewodniczący Dariusz Litwiniuk wraz z radnymi Prawa i Sprawiedliwości przypilnują władz miasta, by nie zmarnowały pomocy od rządu – mówił senator Grzegorz Bierecki.