Dwaj kierowcy „na podwójnym gazie” zostali ujęci przez świadków zdarzenia. W miejscowości Horbów-Kolonia 49-latek, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu spowodował kolizję. W Białej Podlaskiej kierujący Peugeotem 40-latek, nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. W organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu.

Do obydwu zdarzeń doszło 26 listopada na terenie powiatu. Po godzinie 16.00 dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego kierowcy, który jechał całą szerokością jezdni. Siedzący za kółkiem 40-latek nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. Z relacji zgłaszającej wynikało, że była przekonana, iż mężczyzna ją przepuści, ponieważ wyraźnie zwolnił. Gdy weszła na przejście razem ze swoimi córkami zorientowała się, że kierowca Peugeota nie hamuje. Kobieta wówczas oskoczyła, a kierowca pojechał dalej nie ustępując jej pierwszeństwa. Wówczas zadzwoniła na numer alarmowy, natomiast świadkowie z dwóch innych aut zatrzymali Peugeota. Gdy na miejsce dotarli policjanci ustalili, że za kierownicą samochodu siedział 40-latek. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Po godzinie 20.30 policjanci pełniący służbę w miejscowości Zalesie otrzymali informację, z której wynikało, że w miejscowości Horbów-Kolonia, kierowcy ujęli nietrzeźwego kierowcę osobówki. Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili, że kierujący Fordem 49-latek wykonując nieprawidłowo manewr omijana doprowadził do kolizji z dwiema ciężarówkami. Badanie wykonane przez mundurowych wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. O dalszym losie nieodpowiedzialnych kierowców zadecyduje sąd.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska