Mimo że do rozpoczęcia wakacji pozostał jeszcze miesiąc, bialscy policjanci już rozpoczęli spotkania z dziećmi i młodzieżą przygotowując ich do bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Ostatnio spotkanie takie odbyło się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Międzyrzecu Podlaskim.

Dzielnicowy międzyrzeckiego komisariatu sierż. szt. Piotr Grzeszyk, spotkał się z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W trakcie spotkania dzieciom przybliżone zostały główne zasady bezpieczeństwa. Były to informacje m.in. o bezpieczeństwie w domu czy w podróży oraz zasadach postępowania podczas kontaktów z nieznajomymi. Policjant przypomniał także numery alarmowe służ ratunkowych.

Dzielnicowy przypominał dzieciom o przepisach obowiązujących rowerzystów i pieszych oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Podkreślając jak istotne jest używanie ich po zmroku.

Podczas spotkania wychowankowie placówki mogli również dowiedzieć się wiele o codziennej pracy policjantów międzyrzeckiego komisariatu. Nie zabrakło także czasu na obejrzenie sprzętu, którym na co dzień posługują się policjanci. Najwięcej radości sprawiła przedszkolakom możliwość obejrzenia radiowozu. Każde dziecko chciało usiąść za jego kierownicą i zrobić pamiątkowe zdjęcia.