W KMP w Białej Podlaskiej odbył się Dzień Otwarty. Młodzież, która odwiedziła jednostkę miała okazję dowiedzieć się wiele zarówno o zasadach doboru jak też codziennej służbie mundurowych. Spotkanie z technikiem kryminalistyki, policjantem bialskiej drogówki czy przewodnikiem psa służbowego to tylko niektóre z przygotowanych przez policjantów atrakcji.

Bialska komenda kolejny raz otworzyła swoje drzwi na odwiedzających gości. W ramach Dnia Otwartego wszyscy, którzy są zainteresowani służbą w Policji mogli uzyskać informacje dotyczące wymogów jakie należy spełnić, by zostać jednym z funkcjonariuszy. Dowiedzieli się, gdzie należy złożyć dokumenty, a także poznali aktualne terminy przyjęć.

Funkcjonariuszka Zespołu Kadr i Szkolenia bialskiej komendy opowiadała o przebiegu poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego oraz niezbędnej dokumentacji, a także strukturze bialskiej jednostki. Uczniowie mieli też możliwość by uzyskać informacje na temat pracy poszczególnych wydziałów.

Na odwiedzającą młodzież czekało mnóstwo atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko przygotowane przez technika kryminalistyki. Policjant wyjaśnił do czego służą przedmioty, które ma w swojej walizce. Przedstawił też niektóre sposoby ujawniania i zabezpieczania śladów biologicznych, mechanoskopijnych i traseologicznych. Dodatkową atrakcją dla młodzieży była możliwość własnoręcznego ujawnienia i  zabezpieczania odbitek linii papilarnych.

Uczniowie spotkali się również z policjantem bialskiej drogówki oraz mundurowymi z prewencji, którzy przedstawili sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dodatkową atrakcją było spotkanie z przewodnikiem psa służbowego oraz „czworonożnym funkcjonariuszem”.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska