Podczas prac ziemnych w Terespolu znaleziono niebezpieczną “pamiątkę” z czasów II wojny światowej. Granatnik przeciwpancerny Panzerfaust oraz zapalnik od pocisku artyleryjskiego zostały zabezpieczone przez saperów z Jednostki Wojskowej w Chełmie. W czasie prowadzenia działań niezbędna była ewakuacja mieszkańców.

W minioną sobotę dyżurny terespolskiego komisariatu powiadomiony został o odnalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Do zdarzenia doszło podczas prac ziemnych wykonywanych na drodze osiedlowej w Terespolu.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze terespolskiego komisariatu, którzy potwierdzili zgłoszenie. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchu.

Saperzy sprawdzili miejsce ujawnienia niewybuchu jak też pobliski teren. Okazało się wówczas, że zabezpieczony przedmiot to granatnik przeciwpancerny Panzerfaust. Mundurowi ujawnili dodatkowo zapalnik od pocisku artyleryjskiego oraz łuski od pocisków artyleryjskich pochodzące z okresu II wojny światowej. Na czas podjęcia niewybuchu niezbędna była ewakuacja mieszkańców okolicznych bloków oraz domu jednorodzinnego.