Galeria Podlaska zaprezentuje wyjątkowe dzieła. Wystawa „Obrazy wody” pozwoli na refleksję nad zmiennością, jaka zachodzi w naturze, subiektywne spojrzenie i osobistą interpretacją widoku wody. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Wernisaż wystawy pod nazwą „Obrazy wody” Karoliny Jarosławskiej odbędzie się 12 listopada o godzinie 18:00.

Karolina Jarosławska to malarka urodzona w Białymstoku. W 2001 r. ukończyła Uniwersytet Gdański, w 2007 r. Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Artystka bierze udział w wystawach w kraju i za granicą, organizuje oraz bierze udział w licznych wydarzeniach artystycznych. Współorganizatorka Stowarzyszenia Twórców Hokuspokus oraz Galerii 81 Stopni w Warszawie. Poza działalnością twórczą zajmuje się edukacją kulturalną.

Autorka wystawy opowiada: “„Woda” to temat mojego malarstwa, do poświęcenia się któremu dojrzewałam latami, podejmując w między czasie wiele wątków oscylujących wokół wybranych elementów natury, np. drzew. Głównym celem moich obrazów jest zbadanie natury wody poprzez namalowanie cyklu prac malarskich pokazujących „wodę” jako kadr wycięty z krajobrazu, fragment, element. To zatrzymana chwila pokazująca układ fal, światła, ruch wody, to refleksja nad zmiennością, jaka zachodzi w naturze, subiektywne spojrzenie, osobista interpretacja widoku wody. Wykonanie pracy z wykorzystaniem farb olejnych pozwala wzmocnić temat, przedstawić charakter „wody”.”

Wstęp na wydarzenie jest darmowy.