Za nami Dzień Otwarty w bialskiej komendzie. Wszyscy zainteresowani mogli uzyskać informacje o zatrudnieniu w Policji oraz warunkach przyjęć. Dodatkowo na osoby, które odwiedziły jednostkę czekało mnóstwo atrakcji. Nowoczesne motocykle, radiowozy, sprzęt wykorzystywany przez mundurowych, spotkania z technikiem kryminalistyki, policjantem bialskiej drogówki czy pokaz przygotowany przez przewodników psów służbowych.

Dnia 28 kwietnia bialska komenda otworzyła swoje drzwi na odwiedzających gości. W ramach Dnia Otwartego wszyscy, którzy są zainteresowani służbą w Policji mogli uzyskać informacje dotyczące wymogów jakie należy spełnić, by zostać policjantem. Dowiedzieli się, gdzie należy złożyć dokumenty, a także poznali aktualne terminy przyjęć.

Funkcjonariuszka Zespołu Kadr i Szkolenia bialskiej komendy. Opowiadała o przebiegu poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego oraz niezbędnej dokumentacji, a także  strukturze bialskiej jednostki. Uczniowie mogli obejrzeć również filmy opowiadające o służbie w Policji.

Poza tym wszyscy, którzy postanowili skorzystać z zaproszenia mieli okazję dowiedzieć się wiele o pracy policjantów poszczególnych wydziałów. Chętni mogli spotkać się z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusz wyjaśnił do czego służą wszystkie przedmioty, z których korzysta się przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych. Przedstawił też niektóre sposoby ujawniania i zabezpieczania śladów biologicznych, mechanoskopijnych i traseologicznych.

Odwiedzający mogli również spotkać się z policjantem bialskiej drogówki oraz mundurowymi z prewencji, którzy przedstawili sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dodatkową atrakcją było spotkanie z przewodnikami psów służbowych i ich pupilami. Funkcjonariusze przygotowali krótki pokaz umiejętności policyjnych czworonogów. Chętni mogli również zobaczyć najnowsze radiowozy i motocykle będące na wyposażeniu naszej jednostki.

Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Zarówno uczniów klas mundurowych z terenu powiatu, jak też osób chętnych wstąpieniem do formacji.

tekst: KMP Biała Podlaska