W miniony piątek na ulicy Sidorskiej bialscy mundurowi zatrzymali dwoje młodych ludzi podróżujących hulajnogami. Obydwoje byli nietrzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone badanie. 20-latek i jego 18-letnia znajoma tłumaczyli, że byli przekonani, że w Polsce nie jest to zabronione.

W piątek po godzinie 2.00 w nocy policjanci bialskiej prewencji zwrócili uwagę na dwie osoby podróżujące hulajnogami. Jechały one slalomem stwarzając zagrożenie zarówno sobie, jak też innym uczestnikom ruchu. I choć obok znajdowała się ścieżka rowerowa młodzi ludzie podróżowali ulicą. Zjechali dopiero widząc mundurowych. Po zatrzymaniu ich do kontroli mundurowi potwierdzili swoje przypuszczenia. Zarówno 20-latek jak też jego 18-letnia znajoma byli nietrzeźwi. W obydwu przypadkach urządzenie wykazało ponad promil alkoholu. W rozmowie z policjantami przyznali, że wracają z odbywających się juwenaliów i byli przekonani, że w Polsce nie jest to zabronione.

Teraz o dalszym losie zadecyduje sąd. Kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.