3,6 promila alkoholu miał w organizmie 41-latek podróżujący oplem. Wczoraj wieczorem dzięki informacji przekazanej przez świadka zdarzenia policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Dodatkowo „amator jazdy na podwójnym gazie” posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj przed godz. 22:00 dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący samochodem osobowym marki opel prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. W miejscowości Konstantynów – Kolonia mundurowi zauważyli jadącego opla, który odpowiadał opisowi świadka.

Gdy samochód zatrzymany został do kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że kierował nim 41-letni mieszkaniec gm. Konstantynów. Policjanci janowskiego komisariatu od razu wyczuli od mężczyzny woń spożytego alkoholu. Również jego zachowanie świadczyło o tym, że jest pijany. Przeprowadzone badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Urządzenie wykazało 3,6 promila alkoholu w organizmie 41-latka. Na koncie mężczyzny dodatkowo „figuruje” dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.