Za kierowanie bez uprawnień i pod wpływem alkoholu odpowie 35-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna został zatrzymany, gdyż kierował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo Opel, którym podróżował nie posiadał badań technicznych oraz ubezpieczenia OC.

Do zdarzenia w czwartek 25 stycznia na terenie Białej Podlaskiej. Po godzinie 17.00 na ulicy Terebelskiej policjanci patrolujący miasto zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Opel, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Gdy funkcjonariusze zatrzymali samochód okazało się, że za kierownicą siedział 35-letni mieszkaniec miasta. Mundurowi od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo na jego koncie figurował zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto okazało się, że 35-latek podróżował autem, które nie posiadało ważnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. 

Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat oraz wysoka kara finansowa.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska