Za kradzież sklepową odpowie 28-letni mieszkaniec gminy Zalesie. Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w jednym bialskich marketów, a wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Policjanci ustalili również personalia pozostałych mężczyzn podejrzewanych o udział w zdarzeniu.

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili, że 28- letni mieszkaniec gminy Zalesie podejrzewany jest o dokonanie kradzieży sklepowej. Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w jednym z bialskich marketów i nie było ono zgłoszone mundurowym. Łupem sprawcy padł między innymi markowy alkohol odzież oraz produkty spożywcze.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje odzyskali też część skradzionych przedmiotów. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę pond 2 tysięcy złotych.

28-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Policjanci ustalili też personalia mężczyzn będących razem z 28-latkiem, którzy wkrótce także usłyszą zarzuty. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.