Mieszkańcy bloków przy ul. Zygmunta Starego w Białej Podlaskiej nie chcą zgodzić się na usunięcie drzew pod budowę parkingu. Zarządzająca tym terenem spółdzielnia BSM Zgoda zwraca uwagę, że informacja o wycince pojawiła się już w zeszłym roku i wówczas nikt się jej nie przeciwstawił.

Konsultacje w sprawie wycinki ośmiu ponad 30-letnich drzew BSM Zgoda przeprowadziła z mieszkańcami już we wrześniu 2018 roku. Jako że nie pojawiły się głosy sprzeciwu, spółdzielnia postarała się o pozwolenie w urzędzie miasta. Kiedy rozpoczęto wycinkę, część mieszkańców zaprotestowała twierdząc, że pobliski skwerek to jedyny zielony teren w okolicy. Na sprzeciw jest już jednak za późno. BTS Zgoda poinformowała mieszkańców o złożeniu wniosku o wycinkę na początku 2019 roku. Tak samo postąpił urząd miasta przed zatwierdzeniem pisma.

Spółdzielnia przekonuje, że nowy parking na osiedlu jest niezbędny, gdyż okolicę zamieszkuje 15 tys. osób przy zaledwie 3 tys. miejsc parkingowych. Zwraca także uwagę, że ścina tylko 8 drzew spośród kilkudziesięciu rosnących w tym miejscu, a po zakończeniu prac zobowiązana jest do nasadzenia 7 nowych roślin.