Od 1 lipca w życie wchodzą zmiany wśród kapłanów z powiatu bialskiego. Zgodnie z decyzją biskupa diecezji siedleckiej w wielu parafiach pojawią się nowi księża.

W kościele pw. św. Anny w Białej Podlaskiej pojawi się nowy proboszcz – ks. kan. Ryszard Kozieł, dotychczasowy duszpasterz Trzebieszowa, który zajmie miejsce przechodzącego na emeryturę ks. kan. Waldemara Izdebskiego. Do parafii trafi także nowy wikariusz – ks. mgr Rafał Przezdziak z Kłoczewa.

Zmiany zajdą również w bialskiej parafii Narodzenia NMP, z którą pożegnają się ks. mgr Piotr Kruk oraz ks. mgr Mariusz Dziwulski. Ich miejsce zajmą nowi wikariusze: ks. mgr Marek Kondej i ks. mgr lic. Artur Stefaniak. Nowym wikarym parafii Chrystusa Miłosiernego zostanie natomiast ks. mgr Paweł Kobiałka. Zastąpi on ks. mgr Sławomira Zaczka, który obejmie urząd proboszcza w Radomyślu.

Do innych parafii na terenie powiatu także przybędą nowi kapłani. W kościele pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim posługę wikariusza będzie pełnił ks. mgr Tomasz Mikołajczuk, który zajmie miejsce ks. mgr Krzysztofa Węgrzynka przeniesionego do Sulbin. Do Wisznic na miejsce ks. mgr Sławomira Gnyszki mianowanego wikariuszem parafii Łaskarzew przyjedzie ks. mgr Sławomir Pleszczyński z parafii pw. św. Anny w Białej Podlaskiej.

Dotychczasowy proboszcz Piszczaca ks. mgr Piotr Woźniak będzie teraz pełnił tę samą funkcję w Kościeniewiczach. Nowym wikarym zostanie ks. mgr Marcin Jankowski. Ks. mgr Kamil Wasilewski z Łomaz zmieni parafię na Stanin. Zastąpi go ks. mgr lic. Krzysztof Zawadzki z Włodawy. Z parafii w Rossoszu odejdzie ks. mgr Marcin Wesołowski, który trafi do parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach. Jego dotychczasowe stanowisko obejmie ks. mgr Marek Maleńczuk.