Z okazji tygodnia bibliotek został zorganizowany konkurs, kierowany szczególnie do miłośników poezji. Każdy kto chce wziąć w nim udział musi napisać wiersz. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody.

Miejska Biblioteka Publiczna w Terespolu zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz szkół średnich do wzięcia udziału w konkursie literackim „Moje Miasto Terespol”. Konkurs został ogłoszony z okazji XVI Tygodnia Bibliotek obchodzonego w dniach 8 – 15 maja pod hasłem „biblioteka”.

Aby wziąć udział w konkursie należy samodzielnie napisać wiersz promujący miasto Terespol oraz popularyzujący walory miasta. Wiersz powinien być napisany w formie drukowanej, w programie Word i wydrukowany jednostronnie w formacie A4. Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie 3 utwory. Do prac należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszeniową i oświadczenie.

Dokumenty oraz szczegółowe informacje o konkursie znaleźć można na stronie internetowej miasta Terespol www.terespol.pl  oraz w siedzibie biblioteki. Na laureatów czekają nagrody.