Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do których doszło wczoraj na terenie powiatu. W ich wyniku do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Rzeczyca (gm. Międzyrzec Podlaski).  Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący VW, 20-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzył się z osobowym oplem. Za jego kierownicą siedziała 52-letnia mieszkanka gm. Kąkolewnica. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło na ul. Bialskiej w Leśnej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca Toyotą, 47-letnia mieszkanka Szczytna, nie ustępując pierwszeństwa na skrzyżowaniu doprowadziła do zderzenia z motocyklem, którym kierował 18-letni mieszkaniec gm. Leśna Podlaska. W wyniku zderzenia mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W obydwu przypadkach uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi.

Policjanci apelują do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie. Pamiętajmy, że od tego, w jaki sposób prowadzimy auto zależy nie tylko życie i zdrowie nasze, ale również innych korzystających z dróg.

fot: KMP