Policjanci międzyrzeckiego komisariatu już od wielu lat niosą pomoc potrzebującym oddając krew. Tym razem dodatkową okazją do wspólnej akcji jest 100. rocznica Powołania Policji Państwowej.

Bialscy policjanci aktywnie włączyli się w akcję honorowego krwiodawstwa pod hasłem ,,100-litrów na  100-lecie powstania Policji’’ organizowaną przez KWP w Lublinie. I choć funkcjonariusze z całego garnizonu zebrali już wspomniane 100-litrów tego „życiodajnego płynu”, akcja trwa dalej.

W piątek (19 lipca) funkcjonariusze Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim stawili się w Oddziale Terenowym RCKiK w Białej Podlaskiej, by podzielić się darem własnej krwi. Nie jest to inicjatywa jednorazowa. Policjanci chętnie włączają się w tego typu akcje. Od wielu lat regularnie oddają krew. -Ten bezinteresowny gest daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale przede wszystkim staje się bezcenny dla tych, którzy go potrzebują- podkreślają funkcjonariusze.

Ofiarowana krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci. Szczególnie w okresie letnim, kiedy dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń, krew jest wyjątkowo potrzebna. W szpitalach brakuje życiodajnego płynu, bo w tym okresie znacznie spada liczba dawców, dlatego zachęcamy do jej oddawania.

Aby zostać krwiodawcą wystarczy tylko udać się do najbliższego oddziału terenowego Centrum Krwiodawstwa, być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.