Zarzuty usłyszał 56-letni mieszkaniec gm. Konstantynów. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie i kradzież metalowych elementów pieca. Wartość strat oszacowana została na 5 tys. zł.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Konstantynowie.

-Dyżurny bialskiej komendy otrzymał informację dotyczącą włamania do niezamieszkałego lokalu. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci janowskiego komisariatu. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Sprawca skradł metalowe elementy pieca oraz kuchni kaflowej uszkadzając je. Straty oszacowane zostały na kwotę około 5 tys. zł.

Sprawą zajęli się janowscy kryminalni oraz dzielnicowy. Funkcjonariusze szybko ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Został on zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu. Okazało się, że jest to 56-letni mieszkaniec gm. Konstantynów. Policjanci odzyskali też całość skradzionego mienia, które sprawca zdążył już sprzedać na jednym ze skupów złomu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie 56-latka. Mężczyzna odpowiadał będzie również za włamanie do pomieszczenia biurowego. Do tego zdarzenia doszło na początku listopada br. w Konstantynowie-wyjaśnia Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej komendy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut, przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.