Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim wobec 33-letniego mieszkańca gm. Międzyrzec Podlaski. Mężczyzna podejrzany jest o udział w pobiciu dwóch swoich znajomych z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zniszczenie mienia. Zarzuty w tej sprawie usłyszała też 37-latka z powiatu lubartowskiego.

Do zdarzenia doszło 20 października na terenie gm. Międzyrzec Podlaski.

-Z informacji przekazanej dyżurnemu wynikało, że na terenie jednej z posesji doszło do awantury podczas której ranny został jeden z uczestników.

Policjanci natychmiast skierowani zostali pod wskazany adres. Kiedy dotarli na miejsce zauważyli mężczyznę, który na widok policjantów zaczął uciekać. Funkcjonariusze szybko zatrzymali „uciekiniera”. Okazało się, że jest to 33-letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski.

Na miejscu znajdował się też pokrzywdzony 31-latek. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że mężczyźni wspólnie z innymi osobami wynajmują tam pokoje i tego dnia doszło pomiędzy nimi do awantury.

33-latek w pewnym momencie przyniósł siekierę, którą próbował uderzyć jednego z obecnych. To wówczas 31-latek stanął w obronie atakowanego. W wyniku tego został uderzony siekierą. Obrażeń ciała doznał też drugi z zaatakowanych mężczyzn. Dodatkowo podczas całego zdarzenia w mieszkaniu zostały wyłamane drzwi oraz uszkodzone znajdujące się tam przedmioty. Wartość strat oszacowana została przez właścicielkę na kwotę około 1,5 tys. zł.  W całym zdarzeniu brała udział również konkubina 33-latka

31-latek przewieziony został do szpitala, natomiast 33-letni agresor  zatrzymany został do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania był pijany. Badanie wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie

Wczoraj Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna odpowiadał będzie za pobicie pokrzywdzonych oraz użycie wobec nich niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenie mienia. 33-latek zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę. Zarzuty w tej sprawie usłyszała też 37-letnia partnerka mężczyzny. W jej przypadku Prokurator Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji-relacjonuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej policji.