Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej wobec 25-letniego mieszkańca powiatu radzyńskiego. Mężczyzna podejrzany jest o szereg kradzieży oraz rozbój, do jakich doszło na terenie miasta. 25-latek przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy, ustalili, że 25-letni mieszkaniec gm. Wohyń, wspólnie z kolegą, podejrzani są o dokonanie rozboju w jednym z bialskich lokali usługowych.

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego, a przestępstwo to nie było wcześniej zgłoszone organom ścigania. Funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Ustalili, że sprawcy używając przemocy wobec pracownicy, skradli saszetkę z pieniędzmi pochodzącymi z utargu oraz torebkę kobiety. Tam znajdowały się pieniądze, dokumenty oraz telefon. Policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn, o który mężczyzna jest podejrzewany. 25-latek zatrzymany został do wyjaśnienia.

Mężczyzna odpowie też za kradzież i krótkotrwałe użycie pojazdu swojego znajomego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy wykorzystując nieobecność właściciela domu, skradli należące do niego mienie. Ich łupem padł m.in. laptop, aparat, obuwie i odzież oraz elektronarzędzia o łącznej wartości 4 tys. zł. Użyli też stojącego na podwórku auta pokrzywdzonego, którym przewozili skradzione rzeczy. Policjanci odzyskali niemal całość skradzionego mienia.

Mężczyzna podejrzany jest również o kradzież portfela i usiłowanie kradzieży torebki. Do wszystkich zdarzeń doszło na terenie miasta w okresie od września ubiegłego roku do końca lutego b.r. 25-latek usłyszał łącznie 5 zarzutów i przyznał się do winy. W piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Materiał: KMP Biała Podlaska