W Terespolu odbyło się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy na 100-lecie Polskiego Związku Tenisowego. Następnie w MCKSiR rozegrano V Regionalny Turniej Tenisa Mężczyzn w grze podwójnej.

Dnia 15 stycznia na korcie miejskim w Terespolu odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy na 100-lecie Polskiego Związku Tenisowego. Wszystkich zebranych powitał Piotr Szyszkowski – inicjator tego wydarzenia. Pan burmistrz Jacek Danieluk podziękował wszystkim zebranym za piękną inicjatywę, i życzył dalszej owocnej współpracy ze środowiskiem terespolskich tenisistów.

Potem prowadzący wręczył dyplom Bartłomiejowi Terpiłowskiemu za przekazanie głazu i zamontowanie pamiątkowej tablicy. Podziękowania skierował też do wszystkich osób, które okazały życzliwość przy odsłonięciu tablicy min. Jackowi Danielukowi, ks. Andrzejowi Żelazo, Annie Pietrusik, Łukaszowi Pogorzelskiemu, Bartłomiejowi Terpiłowskiemu, Pawłowi Jureckiemu, Radosławowi Zajko, Bartoszowi Hoszczewskiemu, Pawłowi Szyszkowskiemu.

Po uroczystym odsłonięciu pamiątkowej tablicy na 100-lecie Polskiego Związku Tenisowego na korcie w Terespolu, tenisiści i sympatycy tej dyscypliny spotkali się w hali Miejskiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji na V Regionalnym Turnieju Tenisa Mężczyzn w grze podwójnej. Do turnieju przystąpiły cztery pary, które rozegrały spotkania w systemie “każdy z każdym”, do jednego seta. Po interesujących i wyrównanych pojedynkach kolejność była następująca:
1. Piotr Szyszkowski i Dariusz Makarski
2. Bogdan Pietraszuk i Wiesław Żuk
3. Tomasz Maksymiuk i Mariusz Waszczuk
4. Jakub Machnowski i Jakub Pastuszak.
Na uwagę zasługuje coraz lepsza dyspozycja tenisowa najmłodszych adeptów terespolskiego tenisa Kuby Machnowskiego i Kuby Pastuszaka, a także wspaniała forma najstarszych uczestników Bogdana Pietraszuka i Wiesława Żuka oraz przybyłego z Warszawy Dariusza Makarskiego.
Na zakończenie turnieju radny miasta Terespol Paweł Jurkowski wręczył najlepszym parom puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

tekst: Piotr Szyszkowski