Bialscy policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o szereg kradzieży na szkodę swojego pracodawcy. Proceder trwał przez cały ubiegły rok, a łupem padały kleje, taśmy i inny asortyment, który regularnie sprzedawany był na aukcjach internetowych. Wartość strat wyniosła niemal 3,5 tys. zł.

Bialscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu uzyskali informację, z której wynikało, że 27-letni mieszkaniec powiatu podejrzewany jest o szereg drobnych kradzieży asortymentu wykorzystywanego w jego zakładzie pracy. Łupem „amatora cudzego mienia” padały m.in. kleje i taśmy, wiertła czy noże tapicerskie, a proceder trwał przez cały ubiegły rok. Sprawa ta nie została jeszcze zgłoszona organom ścigania.

Skradzione przedmioty były wystawiane i sprzedane na portalu internetowym. Funkcjonariusze  potwierdzili posiadane informacje. Powstałe straty zostały wycenione przez pokrzywdzonego na kwotę około 3,5 tys. zł.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zatrzymali 27-latka oraz zabezpieczyli znajdujące się w jego domu przedmioty prawdopodobnie pochodzące również z kradzieży.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

tekst i zdjęcie: KMP Biała Podlaska