W tegorocznej Operacji Czysta Rzeka w Studziance i okolicach, zanotowano pozytywną zmianę – mniejsze zaśmiecenie przyrzecznych terenów. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, udało się uporządkować obszary Studzianki i brzegi Zielawy koło mostu w Łomazach. Kolejna akcja planowana jest na koniec kwietnia.

W tegorocznym zmaganiu z odpadami w ramach akcji Operacja Czysta Rzeka w Studziance i pobliskich obszarach nad rzeką Zielawą, zanotowano pozytywną tendencję – ilość zebranych śmieci była mniejsza niż w latach poprzednich.

Dzięki determinacji i zaangażowaniu wolontariuszy, udało się uprzątnąć tereny Studzianki oraz brzegi rzeki Zielawy koło mostu w Łomazach. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy mimo wahań pogodowych poświęcili swój sobotni czas, aby wesprzeć akcję sprzątania w Studziance.

Kolejna akcja zaplanowana jest na 27 kwietnia 2024 roku, tym razem na rzece Zielawie oraz drogach prowadzących do Zielawy w Łomazach, Jusakach, Zarzecu, Szymanowie oraz Korczówce. Wsparcie zgłaszają już harcerze i Zuchy z 1 Drużyny Harcerskiej w Łomazach, uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łomazach, oraz Łomaskie Stowarzyszenie Rozwoju, które otrzymało wsparcie od PW sp. o.o Komunalnik z Białej Podlaskiej.

ZAPISY DO UDZIAŁU W AKCJI OPERACJA CZYSTA RZEKA