34-latka została oszukana podczas sprzedaży internetowej. Nieświadoma zagrożenia zgodziła się na zaproponowany przez kupującego sposób przeprowadzenia transakcji. Dzięki odebranemu linkowi miała w szybki sposób otrzymać pieniądze za wystawiony towar. Z jej konta zostało pobrane 2 tysiące złotych.

Do bialskiej komendy zgłosiła się mieszkanka gminy Biała Podlaska, która została oszukana podczas sprzedaży internetowej. Kobieta wystawiła do sprzedaży na portalu społecznościowym ubranka do chrztu. Szybko skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem. Kiedy obydwie strony doszły do porozumienia w kwestii transakcji, pokrzywdzona otrzymała na adres mailowy wiadomość z linkiem. Dzięki niemu w szybki sposób miała trzymać pieniądze za sprzedany towar.

Niestety otworzyła go akceptując wyskakujące okienko. Podała też swoje dane wrażliwe. To wystarczyło oszustowi, aby z rachunku zgłaszającej przelać ponad 2 tysiące złotych.  Kiedy pokrzywdzona zorientowała się co się stało zgłosiła się na Policję. Teraz sprawcy szukają bialscy funkcjonariusze.