Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Verona cafe zapraszają na koncert Apostolis Anthimos Quartet w dniu 20 lutego godz.20.30 klub Verona Cafe.

Będzie to koncert promujący nową płytę zespołu „Parallel Worlds”. Zespół zagra w składzie: Apostolis Anthimos -gitara, perkusja, Piotr Matusik- piano, instrumenty klawiszowe, Robert Szewczuga- bas, Olaf Węgier- saksofon  (znany z gry w zespole EABS).

KONKURS

Aby otrzymać podwójne zaproszenie na ten koncert należy na adres konkurs@bialanews.pl napisać e-mail w którym oprócz waszego imienia i nazwiska prosimy o odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosi najnowsza płyta Apostolis Anthimos Quartet? Jedną odpowiedź nagrodzimy podwójnym zaproszeniem. Na e-maile czekamy do niedzieli 17 lutego 2019 do godziny 23:59.

Apostolis Anthimos, przez przyjaciół zwany “Lakis”. Urodzony w Polsce Grek, gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych polskich gitarzystów i multiinstrumentalistów. Gitarzysta legendarnej polskiej super-grupy jazz-rockowej SBB, z którą w latach siedemdziesiątych wraz z Józefem Skrzekiem i Jerzym Piotrowskim,  wytyczał pionierski szlak polskiego rocka progresywnego na światowym poziomie. W okresie swojej działalności współpracował m.in. z Czesławem Niemenem, Tomaszem Stańko, Gilem Goldsteinem, Paulem Wertico, Tomaszem Szukalskim, Jimem Beardem, Georgem Dalarasem, Vangelisem Katsoulisem oraz zespołami Krzak i Dżem. Płyta „Parallel Worlds” miała premierę w 2018 i  została uznana za jedną z najciekawszych jazzowych albumów minionego roku. Zawiera 14 kompozycji. W większości są to utwory nowe, ale znalazły się na niej także odświeżone, zaskakujące aranżacje utworów starszych. To piąty solowy krążek Anthimosa Apostolisa.