Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe i bialanews zapraszają na 33 Bialskie Zaduszki Jazzowe 10 listopada 2019 godz.18./niedziela/ Verona-cafe ul. Janowska 4/8 Bilety w cenie 40 zł już są dostępne w Veronie /piątki i soboty od g.18-22/ tel.83/344-20-20 oraz w Pizzerii Roma ul. Brzeska 1/codziennie od godz.10-20/ tel.83/344-44-20

Jeżeli chcesz otrzymać podwójne zaproszenie na Bialskie Zaduszki Jazzowe wystarczy przesłać maila z odpowiedzią na pytanie konkursowe. Wśród osób które odpowiedzą prawidłowo na nasze pytanie wybierzemy laureata.

PYTANIE:

Po raz który odbędą się Bialskie Zaduszki Jazzowe?

Odpowiedź proszę przesłać na adres konkurs@bialanews.pl w mailu po za odpowiedzią znaleźć się powinny imię i nazwisko. Na maile czekamy do piątku do godziny 24:00. Na maile wybranych prześlemy instrukcję odebrania podwójnego zaproszenia na Bialskie Zaduskzi Jazzowe.

Zaduszki będą poświęcone pamięci wybitnego pianisty jazzowego i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, którego 50 rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku, który został ustanowiony przez UNESCO Rokiem Komedy. Podczas Zaduszek wystąpi znana wokalistka Małgorzata Markiewicz w towarzystwie Bialskiego Jazz Trio.

W programie koncertu usłyszymy m.in. kompozycjie Krzysztofa Komedy, a także utwory pochodzące ze wspólnie nagranej płyty wydanej na 25 lecie Jazz Trio.

Bialskie Zaduszki Jazzowe to najstarsza cykliczna impreza muzyczna w mieście, zapoczątkowana na początku lat 80-tych minionego wieku przez nieżyjącą już bialską animatorkę kultury ś.p. Adę Radzikowską, a reaktywowana w 1987r. przez bialskiego muzyka Jarosława Michaluka i do dziś przez niego organizowana. Bialskie Zaduszki odbywały się m.in. w Galerii Podlaskiej, w Państwowej Szkole Muzycznej , w Muzeum Południowego Podlasia, w kawiarni “Maleńka” , w klubach : “Jedynka”, “Rudy Kot ” a przez ostatnie blisko 15 lat w klubie Verona-Cafe”. Na początku występowało na nich głównie bialskie Jazz Trio, do którego z czasem zaczęła dołączać czołówka polskiego jazzu z Janem Ptaszynem Wróblewskim na czele. Występowali na nich m.in. : Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Piotr Wojtasik, Robert Majewski, Mariusz “Fazi” Mielcarek, Wojciech Staroniewicz, Ewa Uryga, Iza Zając, Natalia Niemen, Jorgos Skolias , Grzegorz Kapołka, Marcin Olak, Piotr Wrombel, Jarek Małys, Trio Artura Dutkiewicza zespół Set Off, Bartosz Dworak Quartet , Wanda Johnson/USA/, Goran Larsen-Szwecja/