Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt blisko 63 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w pustej naczepie pojazdu ciężarowego. Wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych to ponad 950 tys. zł.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali w Koroszczynie samochód ciężarowy wjeżdżający z Białorusi do Polski. Zgodnie z dokumentacją przedłożoną do kontroli pojazd miał być pusty. Jednak pies służbowy Vigo, biorący udział w czynnościach kontrolnych, wskazał na możliwość przewozu nielegalnego ładunku.

Pies wykazał zainteresowanie naczepą ciężarówki, co skłoniło funkcjonariuszy do dokładniejszej inspekcji. W efekcie odkryto skrytkę w przedniej ścianie naczepy, w której przemycany był nielegalny towar. Skrytka zawierała blisko 63 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wynosi ponad 950 tys. zł. To znacząca kwota, która podkreśla skalę przemytu i potencjalne zagrożenie dla Skarbu Państwa.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Kontrola w Koroszczynie to kolejny przykład na to, jak skoordynowane działania funkcjonariuszy i wsparcie ze strony dobrze wyszkolonych psów służbowych mogą przyczynić się do wykrycia i zabezpieczenia nielegalnych towarów. Efektywność tych działań jest kluczowa dla ochrony granic i gospodarki naszego kraju.

materiał: Michał Deruś, rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie