Bialscy policjanci podczas wspólnych działań z pracownikami Zakładu Energetycznego ujawnili nielegalne przyłącze do sieci elektrycznej na jednej z posesji na terenie miasta. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności sprawy, w tym od jak dawna trwał nielegalny proceder.

Bialscy policjanci, zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z pracownikami Zakładu Energetycznego w Białej Podlaskiej, weszli na wytypowaną posesję na terenie miasta. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkujący ją 40-latek może dokonywać nielegalnego poboru energii elektrycznej.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili na strychu budynku nielegalne przyłącze umożliwiające podłączenie instalacji z pominięciem układu pomiarowego. Umożliwiło to mieszkańcowi posesji darmowe korzystanie z energii elektrycznej. Przyłącze zdemontowano i zabezpieczono. Policjanci wyjaśniają teraz wszelkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają między innymi jak długo trwał nielegalny proceder i jakie straty poniósł dostawca prądu.

Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jest to zawsze przestępstwo bez względu na wartość poniesionych strat.